Gitar Dersi Almadan önce
Gitar Dersi Almadan önce

Gitar Dersi Almadan önce

* Gitar Dersi işleyiş şekli nedir?

Mutlaka ders saatleri ve haftanın hangi günleri dersin olduğu önceden görüşülmelidir.Ders saatlerinde başlangıç ve bitiş aşamasında herhangi bir problemin olup olmadığı, ders kuralları, müzikte bilgisayar altyapısının kullanılıp kullanılmadığı hakkında bilgi alınmalıdır.

* Hangi tür müzik tarzları ile ders veriliyor ?

Mutlaka hangi türde müzik parçaları ile ders verildiği öğrenilmelidir. Çünkü kendi müzik tarzınızın dışında herhangi bir parça ile müzik dersi almanız öğrenme ve gitar dersi verimi açısından önemlidir.

* Gitar Dersi için Uygulan Eğitim Programı

Her öğrenciye özel gitar eğitim programı uygulanması önemlidir.Öğrencilerin ilgi alanları yaş ve hobileri de eğitim programını şekillendiren konulardır.Özellikle birebir eğitim çalışması başarılı sonuçlar getirebilmektedir. Ders metotlarının özel ders yada grup ders olarak mı verildiği öğrenilmelidir.

* Hangi tür gitarlar için ders veriliyor ?

Gitar dersi alınacak yerde ne tarz gitar türlerinin olduğu araştırılmalıdır. Kişi elektro gitar bas gitar yada klasik gitar vb türlere ilgi duyuyorsa ancak eğitim şekli bu tarzdan oldukça uzak yada aksesuar yok ise öğrenme aşamasında problem yaşanabilir.

* Çocukların Müzik Kursu için Başlama Yaşları?

Çocukların gelişimi için müziğin ne kadar faydalı olduğu çeşitli deneylerle kanıtlanmıştır çocuklar en az hangi yaşta hangi müzik aletini çalmalı diye bir çok soru geliyor bu konuya açıklık getiriyoruz çocuklar için uygun olan kurslarımız piyano kursu keman kursu gitar kursu piyano kursu için en az beş yaş keman kursu için 5 klasik gitar kursu için 7 elektro bas ve akustik gitar kursu için 12 diğer bir çok enstrüman için yan flüt bateri vs gibi en azında 13 olmalıdır çocuğunuz için en uygun enstrümanı çeşitli testlerle biz seçiyoruz anne babaların çocuğun ilgi duymadığı bir enstrümanı öğrenmesi için zorlamaları sağlıklı bir yol değildir tavsiyemiz kursumuzu ziyaret etmeden karar vermeyin.

Bir yanıt yazın