Kısa Bilgiler
Kısa Bilgiler

Kısa Bilgiler

Gitar eğitimlerinde ellerin ritmik ve melodik hakimiyetinin beynin sağ ve sol loblarında çalışma sekansını arttırdığı hızlı ve doğru karar verme yeteneği kazandırdığı bilim adamları tarafından ispatlanmıştır.

Uzmanlarca yapılan araştırmalarda gitar dersi alan kişilerin notaların arasındaki bağlantıları öğrenmesi sayesinde uzaysal muhakemelerinin geliştiği ve beyindeki hücrelerin yeniden yapılandığı gözlemlenmiştir.

Gitar eğitimlerinde başarılı performans elde etmenin yolu parmak etüdlerini çok çalışmaktır. Parmak etüdleri gitarı seri çalmanızda, melodiye hakimiyetinizde ve solo performanslarınızda mükemmelliği yakalamanızı sağlar.

Bilgisayar oyunları, internet ortamları yeni nesil gençliğini iletişimsizliğe ve anti- sosyal davranışlara itiyor. Kumsal ateşi etrafında gitar çalıp şarkı söyleyen sosyal arkadaşlığı olan nesiller tükenmeden kendiniz ve çocuklarınız için gitar eğitimlerimize katılın

Çocuklarda dil gelişimi okul öncesinden başlar. Müzik eğitimi çocukta sözel beceriyi arttırır. Yapılan araştırmalarda gitar eğitimi alan bir sınıfın öğrencileri, gitar eğitimi almayan bir sınıf öğrencilerine göre matematik ve dil eğitiminde daha başarılı olmuşlardır.

Heyecan, toplumsal davranışlarımızı etkileyen en önemli faktördür. Sınav heyecanı, sahne heyecanı, topluluk önünde konuşma gücü azlığı gibi sorunlarınız varsa gitar çalmaya başlayın. Parmaklarınız notalarla dans etmeye başladığında, kalabalığı unutacaksınız.

Çocuğunuzda iletişim, algılama, denge ve koordinasyon gibi santral sistemini ilgilendiren beceri problemleri yaşıyorsanız eğer rehabilitasyon alanında müzikle iyileştirme ve geliştirme çalışmaları çocuklar üzerinde olumlu etkiler sağlamıştır.

Bir yanıt yazın